Demirspor taraftarı ne bekliyor, ne istiyor? Memnun edemediniz değil mi? Play-off’ta finale çıkarttınız memnun edemediniz, ligde düşme potasına sokup ordan kurtardınız(!) memnun edemediniz. Ne yazık ki edemeyeceksiniz de. Çünkü onun istediği şey sizde yok. Kimse kendinde olandan fazlasını veremez. Artık hiçbir şey taahhüt de edemezsiniz, çünkü artık kimse kendinde olandan fazlasını borçlanamaz da!

Bu taraftar onurlu insanlar istedi. Vermediniz, veremezsiniz. Sahada savaşan, o sahaya canını koyacak topçu istedi, vermediniz. Çünkü sizde de o ruh yok. Şeffaflık istedi, istikrar istedi. İstikrarı verdiniz evet: başarısızlık istikrarı. Demirspor’un tarihine kara lekeyle yazdınız adınızı, sanki size muhtaçmışız, harika işler yapmışsınız gibi gerindiniz. Ama Demirspor toprak gibidir, öyle kolay kirlenmez. Demirspor güneş gibidir, balçıkla sıvanmaz. Siz Demirspor için hiçbir şeysiniz, akıp gidecek bir balçıksınız! Evet, siz, alayınız! Biz, taraftarlar mı? Biz zaten Demirspor’uz, biz o güneşin parçasıyız. Düşseydik kalacak olan, karanlığın ardından doğacak şafağı bekleyecek olan yine bizdik.

Bizi siz tutmadınız bu ligde. Bela bir anda ortaya çıkan eski bir dost gibi Pote, biraz da vefa borcunu ödedi bize. Ne de olsa eski bir dost on kurşuna bedeldir. Kendini, kalitesini gösterme fırsatı buldu, bize de emeği ve yardımları dokundu. Yolu açık olsun.

Ama siz! Siz balçık gibi akacaksınız, kimse sizi iyi hatırlamayacak. Biz tutunduğumuz bu yerden kalktığımızda kötü bir hatıra olarak kalacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here